NGJARJE TRAGJIKE, VOGËLUSHJA HUMB JETËN NË TRAMPOLINË, ASKUSH NUK DËNOHET

Një vajzë 3-vjeçare ka humbur jetën në muajin korrik në një fushë me lojëra për fëmijë në Cambrige.

Trampolina në të cilën ajo po luante u prish dhe vogëlushja u aksidentua rëndë.

Sipas autoriteve vendase u arrestuan pronarët e parkut të lojërave, një burrë dhe një grua.

Por sot gjykata ata i shpalli të pafajshëm, pasi trampolina kishte garanci deri në 10 vite.

Tashmë familjes për të gjetur drejtësi, do i duhet të ngrejë një padi kundër fabrikës së ndërtimit e trampolinës, që ka bazen e saj në Amerikë.

Në vendin e aksidentit shokët dhe familjarët e vogëlushes kanë lënë  si shenjë kujtimi arusha e lule.

53926490_1970625979910896_1835172996537384960_n.png

53548637_568543136998092_8693318522148749312_n.png

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.