Nesër, homazhet  e fundit e korifeut të skenës, Rexhep Çelikut

Homazhet në nder të korifeut të skenës shqiptare, Rexhep Çelikut, i cili u nda nga jeta mëngjesin e së premtes, do të zhvillohen nesër në Muzeun Historik Kombëtar nga ora 11:00 – 13:00. Pas homazheve, do të bëhet përcjella e tij për në banesën e fundit.

Teatri i Operas dhe Baletit shpërndau sot në rrjetet sociale këtë mesazh:

Loading...

Lamtumire korifeu i skenës, shqiponja e e valles shqiptare, “Nderi i Kombit” – Rexhep Çeliku.

Ne menyre te parakohshme, ndahet nga jeta “Mjeshtri i Madh” i valles shqiptare, Rexhep Çeliku.

Pas nje semundje te rende, me te cilen luftonte prej vitesh, kryemjeshtri i valles dhe koreografi i Ansamblit Popullor, u shua ne shtepine e tij, ne Tirane rreth ores 04:00 te mengjesit.

Ngushellime familjes, miqve dhe kolegeve te “Nderit te Kombit”, Rexhep Çeliku!

Loading...
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.