Ndryshe nga herët e tjera, zbulohet data surprizë kur do jepet ‘Topi i Artë’

Dilema se cili do të fitojë “Topin e Artë” do të zgjasë deri në 3 dhjetor, datë në të cilën do të jepet çmimi më prestigjioz në rangun individual.

Ndryshe nga herët e tjera kur ky çmim është dhënë gjatë muajit janar, “France Football” këtë herë ka sjellë këtë risi.

Përveç kandidatëve të përhershëm Messit e Ronaldos në garë për “Topin e Artë” do të ketë edhe futbollist francez fitues në fuqi të Kupës së Botës, shkruan e përditshmja spanjolle “AS”.

Messi dhe Ronaldo shihen si më pak favoritët për të fituar këtë çmim e cila jepet nga “France Football” ndërsa ceremonia do të zhvillohet në Paris në orën 20:45.

Sipas mediave, Mbappe dhe Modriç pritet të jenë dy kandidatët kryesorë për të marrë këtë trofe.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.