Murrizi u shkarkua por PD dega Lushnjë zgjedh kryetarin e ri! Emri (Foto

Partia Demokratike, Dega Lushnje, ka zgjedhur mbrëmjen e sotme kreun e ri të saj, pas shkarkimit të Myslim Murrizit.

Ka qenë Saimir Korreshi, ai që është zgjedhur nga demokratët si kreu i ri i PD, Lushnje, ku përballë kishte kandidatin tjetër Pandeli Boçi.

Saimir Korreshi ka studiuar drejtësi në universitetin La Sapienza, ai është avokat dhe ka një reputacion të shkëlqyer në Lushnjë.

Pas fitores, kryetari i ri indegës së Lushnjës garantoi demokratët se do t’i pëkushtohet fitores së PD dhe jo karrierës apo përfitimit personal.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.