Moti këtë javë ndryshim drastik,reshje shiu dhe breshër,

Ky është parashikimi i motit për këtë javë nga Instituti i Gjeoshkencës:

TEMPERATURAT nesër një rritje me rreth 5 gradë dhe rritjet do vijojnë deri të premten. Në fundjavë dhe në fillim të javës tjetër do të fillojë një rënie graduale.parashikimi-i-motit-e1517644747490

 

RESHJET  me përafërsi, mund të thuhet se deri të mërkurën e javës tjetër (dt.3) do të dominojë moti i kthjellët gjatë paraditeve.

Por kujdes pasditeve nga ndonjë reshje intensive,  AFATSHKURTËR, me rrufe dhe breshër, më e mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre, sidomos ato larg bregdetit.

Gjithsesi, kjo mundësi është më e vogël sesa javën e kaluar.

ERA relativisht e dobët deri të premten, por forcohet në fundjavë.pp

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.