Moti/ Ja sa gradë do të shënojë termometri sot

Ditën e djeshme, moti në vendin tonë u shoqërua me një ulje të ndjeshme të temperaturave.

Në gjithë territorin e Shqipërisë pati një rënie drastike të temperaturave, shoqëruar kjo edhe me reshje dëbore si erë me intensitet të lartë.

Ndërsa  meterologia ,Adiola Bani është shprehur se moti do të vazhdojë të jetë i tillë deri në mesin e javës që vjen.

Edhe gjatë ditës së sotme temperaturat do të vazhdojnë të jenë të ulëta. Temperaturat minimale do të bien deri në -11 e ulëta dhe deri në -12 gradë celsius në zonat malore.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.