Mot “i çuditshëm”/ Nga nesër rënie drastike e temperaturave, paralajmërohet për reshje dëbore

Duke filluar nga dita e nesërme, do të kemi rënie drastike të temperaturave. Zyrtarisht nga dita e Hënë në darkë do të futemi në stinën e vjeshtës.

Gjatë ditës së hënë paradite dhe në drekë temperaturat do të arrijnë në 32 gradë celsius, ndërkohë që pasdite ato do të bien me 6 gradë menjëherë.

Ja parashikimi i motit:

TEMPERATURAT do te ulen ne menyre te theksuar gjate mbremjes se te henes dhe vijojne te marte, te merkure dhe te enjte ku ne zona te thella malore termometri do te zbrese edhe ne 0 grade C. E premtja dhe ne vijim sjellin serisht rritje te vlerave termike.

PROBLEMATIKE paraqitet shpejtesia e eres vone pasditen e se henes dhe ne vijim gjate nates dhe dites se marte dhe pjeserisht te merkuren. Shpejtesite maksimale te eres, ne zona te vecanta do arrijne mbi 80 km/h; kryesisht ne Veriperendim dhe luginen e lumit Drin.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.