Mediat e huaja shkruajnë për masakrën në Vlorë

Masakra e ndodhur pasditen e djeshme në Vlorë, ku u vranë 8 pjestarë të një familje, ka zënë një vend kryesor edhe në mediat e huaja.

Mediat shqiptare kanë raportuar në çdo moment ngjarjen e rëndë, që nuk kishte ndodhur më parë në Shqipëri.

Por edhe mediat e huaja i kanë kushtuar një hapësirë të madhe kësaj ngjarjeje tronditëse.

Kështu të parat që kanë raportuar për masakrën kanë qenë mediat greke dhe ato italiane.

Edhe mediat anglisht folëse kanë raportuar për krimin e rëndë të ndodhur në Resulaj të Vlorës.

Më poshtë keni disa prej raportimeve të medieve.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.