Mediat britanike ‘kryqëzojnë’ Uellsin për humbjen me Shqipërinë

Fitorja e Shqipërisë ndaj Uellsit ishte një rezultat i papritur për shumëkënd, aq më shumë për vetë britanikët të cilët prisnin që Bale dhe shokët e tij të fitonin përballë kuqezinjve që ishin turpëruar në duelin përballë Skocisë pak ditë më parë.

Ndaj reagimet në mediat e njohura britanike kanë qenë të gjitha kundër skuadrës së Ryan Giggs, duke mos kursyer kritika të rënda për të dhe atë që shfaqi në fushën e lojës edhe pse theksohej shpesh se gjyqtara Jakimosvki kishte qenë i njëanshëm në këtë sfidë.

“Humbje e turpshme e Uellsit në Shqipëri”, titullohet faqja kryesore e “BBC”-së, e cila kujton se si Shqipëria fitoi me gjuajtjen e parë në portë, që ishte penalltia e Bekim Balajt.

“Skuadra e Giggs pëson një humbje në miqësore me penalltinë e Bekim Balajt që u siguron fitoren vendasve”, shkruhet në faqen e “Daily Mail”, ku tregohet gjithashtu se si në një pjesë të parë të mërzitshme, Shqipëria nuk kishte bërë asnjë gjuajtje në portë dhe se aktivizimi i Bale e Ramsei nuk kishte ndryshuar asgjë.

Edhe “The Guardian” nuk kursehet ndaj Uellsit. “Shqipëria i dhuron Uellsit dhe Giggs një humbje turpëruese në miqësore”, shkruan faqja e gazetës së njohur britanike.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.