Me pistoletë në çantë, kapet krutani 36 vjeçar

Një 36-vjeçar, i cili qarkullonte me armë zjarri në Tiranë është arrestuar nga policia.

Policia thotë se “në rrugën “Kastriotët” u vu në pranga shtetasi S. K.,36 vjeç banues në Krujë, i cili akuzohet për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”

Gjatë kontrollit, Policia i gjeti në çantën e dorës një armë zjarri pistoletë me një krehër me fishekë.

Gjithashtu  u procedua në gjendje të lirë shtetasi E. M.,34 vjeç banues në Laç për veprën penale “Moskallzim krimi”

Materialet proceduriale do ti kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë për veprime të metejshme hetimore.

Image

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.