Masakra me 8 viktima/ Gjyshi i autorit tregon si i gjeti familjarët të vdekur: Mortjemadhi ç’na bëri, kur u ngrit nga dreka më tha…

Gjyshi i autorit të masakrës së Selenicës ka treguar për mediat momentet e tmerrit nga gjithë ajo që i kanë parë sytë.

“Ishim në drekë, në atë festë, ai piu një birrë dhe një tjetër e mori me vete. Unë u ngrita nga tavolina si plka që jam më shpjet, pas meje u ngrit edhe ky. I thashë ca do bësh, më tha do nxjerr dhentë”- tregon gjyshi.

Ai thotë se jeton në shtëpinë më lart, jo me Ritvanin, pasi jeton me djalin tjetër. Kujtim Zykaj nuk ka fjalë të tregojë se si i ka gjetur viktimat mes gjakut, ndërkohë që thotë se do të marrin pjesë në varrim.

“Nipin dhe nusen i gjata te vrare ne avlli. Pashe vellane dhe kunaten te vrare. Ulerija me kot, askush nuk me degjonte”- tregon ai.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.