Masakër në Vlorë/ Të shtëna me armë, 24-vjeçari vret 8 persona

Sipas informacioneve te para dyshohet se kane mbetur 8 viktima pas te shtenave me arme ne Vlore.

Autori eshte nje 24 vjecar ku jane vene ne ndjekje te tij dhjetra forca te polciise , Renea FNSH, dhe nga drejtoria e Vlores delta.

Burimet e para nga policia bejne ne dije se autori eshte nje 24 vjecar, ndersa jane vene ne ndjekje te tij dhjetra forca te policisë , Renea, FNSH, dhe nga drejtoria e Vlores Delta.

Dyshohet se nje konflik mes dy familjeve eshte bere shkak per kete ngjarje te rende, ndersa thuhet se autori vuan nga probleme te shendetit mendor.

Njoftimi: 

Selenicë, Vlorë
Informacion paraprak

Më datë 10.08.2018, në fshatin Resulaj, Selenicë, shtetasi Ridvan Zykaj, 24 vjeç, për motive ende të paqarta ka vrarë me armë zjarri 8 persona nga dy familje te fisit Zykaj.

Autori pas krimit është larguar ku forca të shumta të Policisë, Renea, Delta Forcë, Fnsh, dhe forcat e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë janë vënë në ndjekje dhe po krehin zonën për të bërë të mundur kapjen e tij.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorit ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.