Maqedonia nderon heroin tonë Kombëtar

Maqedonia ka nderuar heroin tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeun me rastin e 550 vjetorit të vdekjes së tij.

Shteti maqedonas ka emërtuar një pullë të re postare e cila mban emrin dhe foton e Skënderbeut.

Loading...

Ambasadori shqiptar në Maqedoni, Fatos Reka ka njoftuar lajmin përmes një postimi në Twitter.

“Posta e Maqedonisë ka emërtuar sot pullën postare për të nderuar 550 vjetorin e vdekjes së heroit kombëtar shqiptar Gjergji Kastrioti Skënderbeu.” Ka shkruar ambasadori Reka.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.