MANDATA E MANDATEVE

Zgjedhesve te kampit opozitar( PD – LSI ), i ka hyre tmerri se mos te zgjedhurit e tyre, djegin mandatet dhe si rrjedhim ata mbeten pa perfaqesim ne parlament.

Pjesa tjeter eshte e shqetesuar se po mbeti vendi pa opozite ne Parlament, dite te zeza e presin demokracine.

Ca te tjere …. “Mos u shqeteso ,se asnje nuk do t’i djege mandatet ” -me tha nje kolegu im gazetar, kur po i tregoja gjithe ankth per keto shqetesime.

Nuk i djegin, sepse ato mandate jane miniera floriri, per t’a dhe familjet e tyre… Me to kane bere miliona (euro) se mos kujtoni leke dhe me ato mandate do t’i mbrojne ato miliona – vazhdoi kolegu im.

Loading...

Pa ato mandate, ata vene direkt ne burg, vazhdonte ai, kurse une e shikoja dhe vazhdoja me ankthin tim, se mos i shkrepej dhe digjnin mandatet…mos o zot.

Koha do te tregoje kujt do t’i jape te drejte, mua dhe zgjedhesve te opozites, qe mendojne se ata jane pishtare te demokracise dhe hidhen edhe ne flake per te, vete me gjithe mandate, apo kolegut tim, qe mendon se ata jane nje tufe legenash, qe jane gati te djegi vendin, per te ruajtur milionat e vjedhura (thote ai kolegu).

Te presim dhe te shikojme./bluesbrothers

Loading...
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.