Lopetegui ka gjetur zëvendësuesin e Ronaldos

Trajneri i Real Madridit, Julen Lopetegui, është i bindur se Gareth Bale do të arrijë ta mbushë hapësirën e lënë bosh nga largimi i Cristiano Ronaldos në skuadrën e tij.

Ronaldo i kishte shënuar 450 gola në 438 ndeshje me klubin madrilen. Gjatë këtij afati kalimtar, ai u transferua në Juventus për 105.3 milionë euro dhe Real Madridi ende nuk e ka blerë asnjë sulmues për ta zëvendësuar atë, transmeton Gazeta Express.

Kjo do të thotë se mbi Bale do të ketë presion të shtuar këtë sezon që të performojë. Sezonin e kaluar, ai shënoi dy gola në finalen e Ligës së Kampionëve, duke i siguruar kështu klubit të tij fitore kundër Liverpoolit.

“Ne jemi të lumtur që Bale është me ne. Ai është i motivuar dhe me shumë shpresa dhe kemi qenë duke punuar shumë që nga fillimi i sezonit”, ka thënë trajneri spanjoll.

“Jemi të kënaqur me sjelljen dhe dëshirën e tij, ai është shumë profesionist dhe po punon me të njëjtën dëshirë si lojtarët e ekipit të të rinjve. Jemi të bindur se ai do të ketë një sezon të mrekullueshëm”.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.