Lojtari i Premierligës në planet e Real Madridit

Felipe Anderson la verën e kaluar Lazion për t’u transferuar në Angli te skuadra e West Hamit.

Braziliani është duke bërë mirë në Londër dhe për këtë ka tërhequr vëmendjen e kampionëve të Europës, Real Madridit.

25-vjeçari shihet nga “Los Blancos” si një alternativë e mirë nëse ata nuk arrijnë të kryejnë goditjen “Eden Hazard” nga Chelsea.

West Hami e transferoi Andersonin për 35 milionë euro, ndërkohë që një ofertë 60 milionë euro mund t’i bindë londinezët ta lërë të lirë mesfushorin e avancuar.

Në këtë sezon Anderson ka shënuar 8 gola me fanellën e “Hammers, ndërkohë që ka dhënë edhe 6 asiste.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.