Lionel Messi vazhdon të prijë në garë për Këpucën e Artë, Ronaldo mbetet larg

Lionel Messi është shkëputur dukshëm në krye të garës për Këpucën e Artë në Evropë, me Kylian Mbappen i vetmi që është duke i bërë konkurrencë deri tani.

Kur kanë mbetur edhe pak javë deri në përfundim të këtij sezoni, ylli i Barcelonës Messi prin me 33 gola, apo 66 pikë, duke e lënë prapa francezin e PSG-së, Mbappen me 27 gola apo 54 pikë.

Robert Lewandowski i Bayern Munich e përmbyll top treshen me 21 gola apo 42 pikë.

Cristiano Ronaldo, që tani luan me Juventusin në Serie A, ngel shumë mbrapa dhe praktikisht pa asnjë gjasë për të triumfuar, në vendin e nëntë me 19 gola apo 38 pikë.

Këta janë top 10 golashënuesit më të mirë deri tani këtë sezon:

This image has an empty alt attribute; its file name is Screenshot_1-105.png
This image has an empty alt attribute; its file name is Screenshot_2-50.png
This image has an empty alt attribute; its file name is Screenshot_3-34.png
This image has an empty alt attribute; its file name is Screenshot_4-30.png
This image has an empty alt attribute; its file name is Screenshot_5-18.png
This image has an empty alt attribute; its file name is Screenshot_6-14.png
This image has an empty alt attribute; its file name is Screenshot_7-6.png
Write caption…
This image has an empty alt attribute; its file name is Screenshot_8-7.png
This image has an empty alt attribute; its file name is Screenshot_9-4.png
Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.