Policia nxjerr me dhunë studentët Fakultetit të Drejtësisë

Studentët e Fakultetit të Drejtësisë janë ngujuar brenda fakultetit të tyre por diçka e pazakontë ka nodhur.

Aty janë shfaqur roje sigurie dhe policia dhe disa persona të tjerë që duan të nxjerrin studentët me forcë jashtë fakultetit.

Studentët ndërkohë vazhdojnë dhe bëjnë rezistencën e tyre.

Kujtojmë që territori i universitetit është autonom dhe nuk lejohet të ndërhyjë policia.

LAJMI I FUNDIT/ Policia dhe rojet private hynë tek Fakulteti i Drejtësisë për të nxjerrë me forcë studentët e ngujuar… Po ndodh tani! Shpërndajeni sa më shumë!

Gepostet von Bekim L Bici am Donnerstag, 10. Januar 2019

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.