Krujë, i vendoset lëndë plasëse një makine, ja në pronësi të kujt ishte (EMRI)

Një sasi lëndë plasëse është konstatuar në afërsi të një makine e cila ndodhej e parkuar.

Lënda e dyshuar plasëse, e gjetur ditën e djeshme, nuk ishte aktive, ndërsa në vendin e ngajrjes kane shkuar xhenieret dhe kane bere te mundur marrjen nen kontroll te vendit te ngjarjes duke asgjesuar edhe lenden plasese.

Ndërkohë që mësohet se pronari i makines eshte Florind Muca, eshte 43 vjec.

Në vendin e ngajrjes kane shkuar xhenieret dhe kane bere te mundur marrjen nen kontroll te vendit te ngjarjes duke asgjesuar edhe lenden plasese.

Njoftimi i policisë:

Krujë

Më datë 23.03.2019, rreth orës 12:40, në fshatin Mallkuç , Krujë, shtetasi F.M., 44 vjeç, ka konstatuar në tokë , pranë makinës së tij , një qese e mbuluar me plasmas.

Nga veprimet e para hetimore rezultoi se në qese kishte lëndë plasëse.

Grupi Hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje, identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

 

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.