Keni planifikuar të dilni? Ja surprizat e motit për sot dhe nesër

Kontinenti Europian është në aktivitetin e qëndrës me presion të lartë atmosferik (A) të pozicionuar në ishujt Britanikë e cila po jep impakt në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë duke mbajtur mot të stabilizuar.

Për sot, e shtunë dt 20 Prill 2019 moti do të mbetet me diell vranësira të pakta në zonat malore . Era do të  jetë  me drejtim  Veriperëndim  (NË) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me larësi vale 0,5–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten kostane.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore    4/19°C

Zonat e  ulëta      8/23°C

Zonat  bregdetare  10/23°C

Nesër ditën e diel dt 21 Prill 2019 moti do të jetë me vranësira mesatare dhe rreshje të pakta shiu në zonën perëndimore. Era do të  jetë  me drejtim  Jugperëndim  (SË) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me larësi vale 1,5–2,0 metër në det të hapur.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   6/17°C

Zonat e  ulëta  9/22°C

Zonat  bregdetare 10/21°C

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.