Kanada/ Rrëzohet helikopteri , vdes lideri i opozitës

Politikani i Zimbabvesë, Roy Bennett, ka humbur jetën së bashku së bashku me gruan e tij nga rrëzimi i një helikopteri i cili ra në Kanada.

 

60 vjeçari Bennett njihet si një figurë shumë e rëndësishme politike në Zimbabve por nuk dhanë detaje se përse ai ndodhej në SHBA.

Politikani ishte ish-arkëtar i thesarit të Lëvizjes për Ndryshim Demokratik Tsvangirai (MDC-T), e cila aktualisht është dhe partia kryesore opozitare e Zimbabvesë.

 

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.