Juventus tërhiqet nga gara, talenti i Ajax shkon në Barcelonë

Po kërkohet nga e gjithë klubet e mëdha për talentin e Ajax, por dy ishin ekipet favorite: Juventus dhe Barcelona.

Juventus ka hequr dorë nga Matthijs De Ligt, ç’ka do të thotë që tashmë është e sigurt kalimi i tij në Barcelonë.

Pas arritjes së marrëveshjes mes Ajax dhe Barcelona për shkëmbimin e talenteve të akademive, sikur veçse është arritur marrëveshja edhe për De Ligt.

Kështu, sipas raportimeve të ‘Mundo Deportivo’, skuadra e Juventus është tërhequr nga gara për holandezin.

Drejtori sportiv i Juventus thuhet se do të shoh nga afër ndeshjen Portugali – Serbi, për të përcjellë mbrojtësin e Benfica, Ruben Dias.

Ata kanë kthyer interesimin nga ylli i Portugalisë, pasi e shohin si punë të kryer Matthijs De Ligt tek Barcelona.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.