Jul Deda : “Ngulni pemë me Erin … disave i kishte dhënë nga 3000 euro”.

Aktori i njohur Julian Deda përmes një postimi në rrjetet sociale ka ironizuar kryebashkiakun e Tiranës, Erjon Veliaj lidhur me mbjelljen e pemëve në Tiranë.

Veliaj prej disa javësh shfaqet duke hapur gropa për mbjelljen e pemëve, ndërsa në jo pak raste nismës së tij i janë bashkuar artistë, aktorë, apo figura të njohura publike. Dhe duket nga këto raste ka reaguar edhe Deda me postimin e tij në rrjet.

Sot paradite takova rastësisht në rrugë një kolegun tim, jam i sigurtë se të gjithë e njihni, i cili me thotë, “po ti pse nuk shkon të mbjellësh një pemë me Erin, është çun i mirë. Shko o burrë, se të gjithë vajtëm. Madje disave i kishte dhënë nga 3000 euro”.

E pashë një herë, pastaj i thashë, “po ti shko apliko më mirë për kredi të butë, se me këtë lgbt-llek që të ka hipur, e merr direkt”.

P.s. Po ju jap një ndihmë, ky kolegu im është gjynah…!”, shkruan Deda në rrjetin social.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.