I vendoset flaka një makine në Elbasan

Një makinë është djegur gjatë natës, ndërsa ngjarja është e qëllimshme sipas të dhënave të para nga grupi hetimor.

Makina e djegur është tip “Renault” me targa AA 841 CK në pronësi të Aleksandër Ymerajt banues në lagjen ‘Partizani’.

Autor/ët fillimisht kanë thyer xhamin me mjete të fortë dhe më pas i kanë vendosur flakën makinës duke e djegur pjesërisht, shkruan Shqiptarja.com.

Në momentin e vendosjes së zjarrit makina ka qenë e parkuar në rrugë pranë shtëpisë së Ymerajt. Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe arrestimin e autorëve.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.