“I bëra me punën time si gazetar”, Alfred Peza tregon se si i fitoi 1 milion eurot

Çështja “Babale” ka vënë sot përballë njëri-tjetrit deputetin e PD-së Enkelejd Alibeaj dhe ish-deputetin e PS Alfred Pezën.

Peza i cili tashmë është Sekretar për Marrëdhëniet me Shoqërinë Civile dhe Mediat në PS, i tha Alibeajt se edhe vëllai i këtij të fundit është i përfshirë në trafikun e drogës.

Mirëpo Alibeaj i përmendi faktin se askush nuk mund të bëjë 1 milionë euro me djersën e ballit.

Por sipas Pezës, ai nuk ka prova prandaj mbyllet këtu historia.

Peza: Ku e ke stilolapsin e përgjimit. Shpëto veten, Babalen, opozitën. Nxirr provën dhe thuaj është shumë e thjeshtë. Nëse s’doni vazhdoni: Edi Rama, Babalja, Prokuroria

Alibeaj: Përfiton Xhafaj, Balla dhe Rrahman Rraja.

Peza: Ti e ke vëllain siç e ka Xhafaj dhe ky është morali jot.

Alibeaj: Ti ke 1 milion euro dhe…

Peza: I kam bërë me punën si gazetar.

Alibeaj: Kush është ai shqiptar që ka një milion euro me djersën e ballit.

Peza: Ky e ka vetë vëllain trafikant droge.

Alibeaj: Po i vidhni dhe po i rripni shqiptarët

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.