Gjykata lë në burg Vis Martinajn

Jepet masa e sigurisë për Ervis Martinajn, i cili mbeti i plagosur në ngjarjen e 4 tetorit në zonën e ish-Bllokut. Gjykata vendosi ndaj tij masën e “30 ditë burgim”, ndërsa organi i akuzës kishte kërkoi arrest me burg pa afat.

36-vjeçari Martinaj ishte në përfundim të masës së sigurimit burg me afat 30 ditor, i dhënë nga gjykata, në datën 7 tetor të një muaji më par. Organi i akuzës siguroi prova të reja për vrasjen në ish-Bllok, të cilat rëndojnë pozitën e Ervis Martinaj, aktualisht në burg.

Në ngjarjen e rëndë, u ekzekutua me armë zjarri, Fabiol Gaxha, teksa u plagos, Ervis Martinaj dhe miku i tij, Eljon Hato. Për këtë të fundit gjykata ka vendosur më herët masën shtrënguese të sigurisë atë të “arrestit në burg”.

 

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.