Gjoba ndaj gazetares, Denoncimi: U shfaq fytyra e vërtetë e llum-kazanit

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar ndaj gjobitjes së gazetares Anduena Llabani nga Drejtor i Përgjithshëm i RTSH-së, pasi përmendi emrin e Olsi Ramës në trafikun e drogës së Xibrakës.

Në një postim në Facebook, Berisha shprehet se gjoba ndaj gazetares, që e cilëson akt të pashembullt, tregon fytyrën e vërtetë të Ramës.

“Gjoba ndaj gazetares Anduena Llabani per Olsi Ramen, eshte fytyra e vertet e llum-kazanit Edvin Kristaq Rama!

Loading...

Te dashur miq, ne nje akt primitiv te pashembullt ne 27 vite ndaj lirise se fjales dhe mediave, Gellci i Zi i RTSH gjobiti me gjysmen e pageses mujore gazetaren guximtare te RTS, e cila iu tha te verteten shqiptareve se Olsi Rama eshte anetar kryesor i bandes qe ngriti ne Xibrake fabriken me te madhe ne Ballkan te perpunimit te kokaines!

Ky akt i pashembullt ne historine 27 vjeçare te pluralizmit shqiptar tregon ftyren e vertet, armiqesine e eger te llum-kazanit Edvin Kristaq Rama. Por ky akt gjithashtu eshte nje ftese per ndergjegjen njerezore dhe profesionale te çdo gazetari dhe gazetareje, analisti dhe analisteje te vertete, qe te reagojne me te gjitha mjetet demokratike ndaj dhunes dhe terrorit te njeriut qe perdor ndaj tyre me urrejtjen e papermbajtur te nje te semuri psiqik, fjalet me fyese dhe poshteruese si askush tjeter ne bote duke i quajtur kazan! Sb”, shkruan ish-Kryeministri.

Loading...
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.