Gina Haspel e para grua në krye të CIA-s

Një grua në krye të CIA-s, për herë të parë

Presidenti amerikan Donald Trump ka emëruar një femër në krye të CIA-s, Gina Haspel.

Lajmi u bë publik para pak minutash nga vetë Donald Trump në Tëitter.

Emërimi i Haspel erdhi pasi drejtori aktual i CIA-s, Mike Pompeo, u emërua nga Trump si Sekretar i Shtetit, në vend të Rex Tillerson, të cilin e shkarkoi nga detyra.

Trump ka shkruar në Tëitter:

“Mike Pompeo, drejtori i CIA-s, do të bëhet Sekretari i ri i Shtetit. Ai do të bëjë punë fantastike! Faleminderit, Rex Tillerson-it, për shërbimin e tij!

Gina Haspel do të bëhet drejtorja e re e CIA-s dhe gruaja e parë e zgjedhur në këtë detyrë! Urime të gjithëve!”

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.