Gëzuar ditëlindjen, gjigand!

Robert Ndrenika sot feston 76 vjetorin

Robert Ndrenika, aktor shumë i dashur për të gjithë shqiptarët feston sot 76 vjetorin.

Filmat dhe shfaqjet teatrale ku ka luajtuar Ndrenika janë të panumërta, ndërsa në memorien e publikut mbeten gjithnjë të pashlyeshme shumë role të tij.

Loading...

Prefektit të filmit “Koncert në vitin 1936”, babait të Florit te “Njerëz dhe fate”, vjehrrit të Marigosë te “Përrallë nga e kaluara” dhe shumë Robert Ndrenikëve të tjerë në kinematografi i urojmë të hëhet 100 vjeç.

Loading...
You might also like
  1. gezim struga says

    Gezuar ditelindjen Djalosh.Zoti te dhashte shendet dhe mbaresi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.