Gaz Paja pret të bëhet baba për herë të parë

Gati dy muaj nga ceremonia VIP martesore, vjen lajmi se Gaz Paja pret të bëhet baba për herë të parë. Bashkëshortja e tij, Ira Seferi, e kishte fshehur më së miri barkun e rrumbullakosur poshtë fustanit të bardhë, ndërkohë që menjëherë pas mbarimit të dasmës, çifti u nis për muaj mjalti në Turqi.

Ndërkaq, këto ditë Gazi dhe Ira po i kalojnë në jug të vendit, në resortin që aktori ka në Dhërmi. Ndërkohë, burime pranë çiftit janë shprehur se shtatzënia e paplanifikuar e partneres detyroi Gaz Pajën të merrte vendimim brenda nate për ceremoninë e dasmës, të cilën e kishte lënë për një kohë të pacaktuar.

 

 

Dëshmi e këtij fakti u bë edhe situata e ngarkuar që iu krijua Gazit, pasi pak pas celebrimit të dashurisë së tij në martesë, ai u shfaq krah Erion Veliajt në çeljen zyrtare të fushatës për zgjedhjet lokale të PS-së. Më pas u mbajt ceremonia me 300 të ftuar në Tiranë, në ambientet e hotelit luksoz “Plaza”, në qendër të Tiranës. Aktori i njohur i spektaklit të humorit “Portokalli” vendosi t’i japë fund beqarisë në moshën 41- vjeçare, me bionden e panjohur në publik, që ai vetë e konsideroi “e bukura e dheut”.

Gazidas

Ndonëse i rezervuar për jetën e tij private, ai rrëfeu ndër të tjera para se të martohej se e dashura e zemrës është njeri shumë i kuptueshëm, përballë natyrës së tij impulsive.

Një vit më parë, Gazi u shpreh se po jetonte lidhjen, por martesa nuk ishte ende në planet e tyre. Gazi, paralelisht me karrierën në televizion apo rolet në teatër, ka arritur të ngrejë edhe bizneset e tij, siç është një restorant në jug të vendit, për të cilin ai punon gjatë muajve të verës kur nuk shfaqet në ekran.

I shkolluar në Greqi dhe i specializuar me master në Londër, Gazi arriti të krijojë një standard jete për t’u pasur zili. Për herë të parë u fol për këtë lidhje të re me Irën verën e 2017-ës, pasi u panë dhe u fotografuan në plazhet e jugut. Më pas, çifti shihej gjithandej bashkë.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.