Fotot/ Shikoni se si ishte fshehur 613 kg kokainë nën dyshemenë e kamionit me banane

Duket se trafikantët e kokainës nga porti i Durrësit kishin gjetur një mënyrë mjaft efikase për të kaluar drogën në doganë. 613 kilogramët e kokainës të sekuestruar këtë të mërkurë në Durrës ishte fshehur në dyshemenë e dyfishtë të kontenierit të ngarkuar me banane.

Loading...

Kokaina ishte e mbledhur me natriban dhe policia thotë se ngarkesa e ligjshme me banane u mor në dorëzim nga kompania “Arbi Garden”. Në pranga kanë rënë dy 25-vjeçarë, Donaldo Lushaj dhe Armando Pezaku, ndërsa pronari i kompanisë, A. Ç. është shpallur në kërkim.

Sasia e drogës dyshohet lidhet një rrjet trafiku narkotikësh, që nis nga Kolumbia dhe përmes organizatave të krimit të organizuar shqiptar përfundon në tregun europian.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.