FOTOT/ Shembet objektin pa leje i Emiljano Shullazit, Veliaj: Të fortë me nam? U pika…

 Bashkia e Tiranës ka ndërmarrë një aksion  ku ka prishur një strukturë metalike pa leje në një zonë të Laprakës, që ishte në pronësi të disa të fortëve të zonës. 
Konkretisht inspektorët e bashkisë ishin kërcënuar disa herë nga të fortë e lagjes, që janë identifikuar si pjesë e bandës së Emiljano Shullazit.

Bashkia njofton se struktura u prish nga Inspektorati i Mbrojtjes se Territorit, me mbështetjen e Policisë se Shtetit dhe Policisë Bashkiake, kurse materialet e ndërtimit pa leje nga njerëzit e Shullazit iu drejtuan Prokurorisë.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.