FOTOT/ Dua Lipa rrëmben dy çmime Grammy, ja falenderimi që bën

E befasuar eshte shfaqur kengetarja e njohur me origjine shqiptare Dua Lipa, teksa ka fituar dy çmime në eventin më të madh muzikor të botës, “Grammy Awards”.

Ajo kishte marre cmimin “Best Dance Recording” për këngën e saj “Electricity”, në bashkëpunim me Silk City dhe Diplo e Mark Ronson dhe me pas rrembeu edhe çmimin “Artistja më e mirë e re”.
“Falenderoj fansat e mi që më lejuan të isha versoni më i mirë i vetes sime”, tha ajo gjate fjales se mbajtur teksa mori trofeun.
dua lipadua lipa1dualipa
1234

 

 

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.