(FOTO)Qytetarët protestë kundër Ramës e Xhafajt

Një protestë është duke u zhvilluar tek Ministria e Brendshme kundër Fatmir Xhafës.

Pasi nisi e qetë dhe me parrulla kundër qeverisë, protestuesit kanë vendosur disa parrulla te dera e ministrisë.

‘Jepe doreheqjen’, ‘qeveria e droges’, ‘poshte komunizmi’, jane disa prej thirrjeve te protestuesve.

Por në këto momente ka ndërhyrë policia, duke shkaktuar një përplasje.

Protestuesit janë përplasur me Policinë, teksa kanë tentuar që të vendosin pako ‘kokaine’ në mënyrë simbolike.

 

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.