FOTO/ Ky është autori i tragjedisë në Vlorë, vrau 8 persona nga i njëjti fis

Vlora është tronditur pasditen e sotme pasi një 24 vjeçar ka varë me armë 8 persona, të të njëjtit fis, por nga dy familje të ndryshme.

Policia ka bërë me dije se autori është Ritvan Zykaj.

Ngjarja ka ndodhur në Resulaj, Selenicë, ku për motive ende të paqarta ai  ka vrarë me armë zjarri 8 persona nga dy familje te fisit Zykaj.

Autori pas krimit është larguar ndërsa forca të shumta të Policisë, Renea, Delta Forcë, Fnsh, dhe forcat e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë janë vënë në ndjekje dhe po krehin zonën për të bërë të mundur kapjen e tij.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorit ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.