FOTO/ Ky është 35-vjeçari që mbyti gruan me jastëk, pas krimit babai i tre fëmijëve mori mushkën dhe…

Autori eshte Alvin Hysa, banues në Grekan të Gramshit, kurse viktima eshte gruaja e tij, shtetasja Gurije Hysa.

Ai e ka mbytur me jastek gruan e cila ka gjetur vdekjen. Eshte bere me dije se ata jane prinder te tre femijeve, dhe jetonin ne kushte skandaloze, mes mjerimit dhe varferise se madhe.

Pas krimit, qe dyshohet se mund te kete pasur shkak sherret per xhelozi, por thuhet edhe se ai kishte probleme mendore, ka marre mushken dhe ka shkuar tek e motra, ne fshatin Lumras ne Berat dhe i thote qe ka vrare gruan.

Informacioni paraprak 

Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Gramsh,  arrestuan në flagrancë shtetasin: A.H., rreth 35 vjeç,  banues në Grekan, Gramsh.

Arrestimi i tij u bë pasi  në  banesë për motive ende të paqarta,  ka vrarë duke e mbytur me duart bashkëshorten e tij shtetasen G.H.,  rreth 32 vjeçe.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan për veprimet e mëtejshme.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.