FOTO/ IKMT shemb ndërtesat në “Syrin e Kaltër”

Inspektorati Kombëtar për Mbrojtjen e Territorit ka nisur aksioni në “Syrin e Kaltër” në Sarandë, ku sipas informacioneve do të shemben janë ndërtuar vitet e fundit.

Sipas gazetares së “Panorama”, objektet që do të shemben janë ndërtuar para 20 dhe 10 vitesh dhe lajmërimi për pronarët është bërë gjatë ditës së djeshme. fcd5ab48-7126-43e5-bc8e-f9e7b17aff9c086ec416-bac5-4253-b6dc-3d14bb98dc6c865127ba-67cd-46e7-90c0-3b583270efe8d20afc0b-9c2e-4c6c-92d4-8b1bfce54368

 

 

IKMT aksion për ndërtimet pa leje te “Syri i Kaltër”, OSHEE heq energjinë. Ja orari pa drita

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) do te nise aksionin sot per shembjen e ndertimeve pa leje ne zonen e “Syrit të Kaltër”, Sarandë.

syri

OSHEE ben me dije se ne baze te kesaj kërkese, sot do të stakohet energjia elektrike nga ora 09:00 deri në 13:00. Kohe kjo, kur eshte njoftuar se do te zhvillohet aksioni i IKMT-se.

“Stakimi bëhet për masë sigurie. OSHEE ka marrë masat e kufizimit të energjisë, duke lokalizuar vendin ku do të kryhet ditën e sotme aksioni i IKMT”-njofton IKMT

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.