Foto/ Flet një nga të mbijetuarit në Genoa: U hodha nga kamioni, ndjeva një zhurmë shumë…

 Shembja e urës në Genoa ka shkaurtuar 35 viktima, por ka pasur dhe shumë të mbijetuar.

Një prej tyre që është shofer ka treguar momentet e panikut, dhe se si ka arritur të mbijetojë.

 

Shoferi i kamionit ka thenë se arriti të shpëtojë, pasi ka dalë nga mjeti.

“Nuk më kujtohet shumë mirë, por ndjeva një zhurmë të madhe dhe më pas u rrëzova me kamionin tim. Arrita të dal jashtë kamionit. Mendoj se është një mrekulli që arrita të mbijetoj. Kam disa plagë në shpatull dhe disa gërvishtje të tjera në trup”- ka thënë shoferi i kamionit.

VIDEO/ Momenti i frikshëm nga tragjedia në Genova, si frenoi ky kamion pak sekonda para se ura të shembej

Mediat italiane raportojne per nje tragjedi në autostradën A10 në Genova. Nje ure 100 metra e gjate eshte shembur dhe ka zene poshte shume makina.

klamion

Mediat kane publikuar edhe nje moment ku duket se si nje kamion ka shpetuar per mrekulli duke frenuar pak sekonda para se te shembej ura.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.