Epoka Rama, ose shteti me fytyrën e Ballës

Armand Maho

Ky që jep keto pergjigje në foton poshtë eshtë Kryeministri vendit! Keshtu të pakten e njohim… Dmth pak a shume historia eshtë keshtu. Pas plasjes së skandalit që u regjistrua nga një bisede mes dy tafikanteve ku njeri ishte vellai i Xhafes ngriti një alibi në bazë të deshmise së Alfredit nga Fieri, që ishte shok me njerin nga trafikantet ( jo me vellain e ministrir). Skenari ishte sa i pabesueshem dhe foshnjor ku aludohej se Alfred Alizoti ka dubluar zerin e Gones, që nen ombrellen e të vellait vazhdonte trafikun e droges dhe te shume gjerave te tjera. Ku ( Alfredi) Ishte paguar se bashku me babalen ne shumen 200 mije euro nga PD, ( kjo parti ska para per te dhene rrogat e administrates se saj dhe te gazetareve te RD, dhe jo te merret me te tilla karagjozlleqe) dhe per kete kishin ngarkuar qe ta publikonte Jetmir Olldashi, dhe ky gazetar qe une e njoh fare mire, dhe e di qe mezi shtyn muajin. I gjithë ky operacionna qenkerka mbikqyrur nga Ervin Salianji deputet i PD. Pra Alfredi kish marre persiper ne 1 qershor te ketij viti autoresine e zerit e cila u fut ne 100 paudhesi, me qellimin per ta nxjerre Xhafen e Madh te lare nga zullumet e Xhafes se Vogel.

Alfredi, u tha se ishe ai që kish regjistruar atë zë në vend të Gones se perkedhelur, dhe kjo liderit suprem i dha krahe. Per të mbyllur keto gjera të vogla, pas djegies se kartes Tahiri, Rama ka vendosur nje rrush Librazhdi me emrin Taulant, i cili ka qene gjithmone zari i te medhenjve por qe as e ka pjerdhur kush ne ate parti. Te ziun deri para nje viti e ca fshatar e ulnin e katunar e ngrinin. Jo per shkak te origjines se provincial ste ben vendi ku lindesh por te ben mendja, dhe Taulanti ate mendje ka pasur qe kur erdhi i frustuar ne kryqytet. Tashme koleget e tij e partise dhe jo vetem e thone serish por jo me ze te larte dhe ballas por fshehtas, dhe sapo kthen krahet, sepse Rama i ka lene ne dore marredheniet me krimin, dhe Taulanti eshte bere dikushi. I ka lene ne dore te zgjidhe hallin e ushtareve te elbasanit, fushe krujes, durresit apo Vlores.

Me pak fjalë një shtet i terë dhe një sistem i terë drejtesie u vunë në rresht perpara deshmitarit që ua solli ne dere Taulanti … si një dhuratë që i zbriti nga qiell. Tek e fundit kush eshtë ai që kerkon të hyjë në burg kaq pa teklif. Një skenar i padegjuar as në sistemin e Escobarit apo atë Sicialian. Por per ne shqiptaret seshte dhe aq i panjohur. Sepse eshte një skenar i degjuar me grupet armiqesore qe ngrinte si skeme sigurimi i shtetit me urdher te vulehumburit. Skane dhe faj se atij sistemi i bejne duva…Por vetem se kete here i bene hesapet pa hanxhine. Nuk llogariten qe ky tipi sic ja futi Babales, qe deklaron se e kish mik, se ka per gje hic tja fuse jo njeshtas po dyshtas jo vetem Taulantit por edhe Rames me kompani . Si padashur, foli shume aq shume sa zbuloi deri ne themel halene qe Rama kerkon ta mbuloje me demagogjine e tij.

Nje hale qe ka kohe qe qelb, por qe smendonim se ( me falni) muti kish hyre kaq thelle dhe kaq trashe. Tregoi per fabrikim deshmitaresh, ku perfshihen drejtori i policise dhe natyrisht dhe rrushi librazhdit qe si nje militant vazhdon te vuaje nga deliri i provincialit i cili kerkon te rrahe gjoksin se zgjidh cdo gje. Prandaj ai eshte aty ku plas cdo skandal! I pari pra drejtori i policise i sherbeu shefit te tij direkt, ndersa i dyti pra rrushi i Librazhit i sherbeu padronit por dhe Partise qe e do me shume se kete vend me emrin Shqiperi, ku ne “hajvanet” kemi zgjedhur te gjithe bashke te rrisim kalamajte. Dhe me ironik eshte fakti se kete karakatine e mbajme ne ne kembe me taksat tona. Pra thjeshte po paguajme per nje mutsihane qe marrin guximin ta quajne qeveri dhe eshte ajo qe po na semur, po na burgos pa faj, dhe po na vret!

PS: Ky eshtë postimi që ka berë Lideri Suprem në lidhje me ketë ceshtje. A eshte reagim halucinant, a ja ka shkruajtur Rahmani me Sadriun, apo eshte aq gjeni sa ne se kuptojmë dot? Të ma thote dikush, cfare ka thenë mor aman se kisha tere diten që e prisja…

 

 

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.