EMRI/ Ishte duke shkuar tek e fejuara, shqiptari humb jetën në aksident

I riu shqiptar që humbi jetën në aksidentin tragjik natën e së martës në Pianvallico të Firences, është identifikuar si Edjon Kapllani.

26-vjeçari ishte pasagjerë në automjetin që drejtohej nga një mik i tij, bashkëmoshatar, ndërsa bashkë me ta ndodhej edhe vëllai 19-vjeçarit i Kapllanit.

Mediat italiane shkruajnë se i riu jetonte në Borgo San Lorenzo së bashku me familjen, ishte duke udhëtuar për në Scarperia, për të takuar të fejuarën e tij.

Dyshohet se shkak për aksidentin tragjik ka qenë shpejtësia e tej normave të lejuar, në një kthesë tejet të rrezikshme.

Nga ky aksident ku 26 vjeçari mbeti i vdekur, mbetën të lënduar vëllai, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën, dhe miku i tij,  i cili ka marrë dëmtime të rënda në pjesën e poshtme të trupit.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.