Emërimi suprizë, ikën Anila Trimi, ja kush vjen në krye të SHÇBA-së

Muhamet Rrumbullaku është rikthyer në kupolën e policisë së shtetit nga ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj.

Burime për CNA, konfirmuan se Rrumbullaku është emëruar drejtor i SHÇBA-së, në vend të Anila Trimit.

Vendimi i firmosur dje nuk është bërë ende publik për mediat.

Rrumbullaku është rikthyer në krye të këtij institucioni pas rikthimit në Policinë e Shtetit të Tonin Vocajt, disa ditë më parë.

Ai ka eksperiencë në Policinë e Shtetit me postin Zv/Drejtori i Përgjithshëm i Policisë për Rendin dhe Sigurinë Publike në vitet 2009-2013 dhe ka mbajtur gradën Drejtues i Parë.

Ka mbajtur gjithashtu postin e Drejtorit të Policisë së Tiranës

Gjatë qeverisë teknike të vitit 2017 , Rrumbullaku u emërua për disa muaj, këshilltar i Ministrit të Brendshëm Dritan Demiraj.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.