Elbasan- Tiranë, aksident me tre të plagosur

Në aksin rrugor Elbasan- Tiranë, në fshatin Mamël , është përplasur mjeti me targa EL8982 B me drejtues shtetasin A.Xh., me mjetin me targa TR1388U me drejtues shtetasin B.M. Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar 3 shtetas, të cilët ishin pasagjerë në mjetin me targa El 8982 B, konkretisht shtetasit J.M., 27 vjeç, L.D., 20 vjeç, K.Gj. 5 vjeç, të tre banues në fshatin Katund i Ri, Elbasan, të cilët janë transportuar në Spitalin e Elbasanit për mjekim, jashtë rrezikut për jetën.  Grupi hetimor ndodhet në vendgjare dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

 

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.