Ekzekutoi me armë zjarri futbollistin shqiptar, arrestohet autori dhe rrëfen krimin: Ishim shokë, por..

Detaje të reja janë bërë të ditura për vrasjen e 18-vjecarit shqiptar mbrëmë në Kavala të Greqisë. Mediat greke raportojnë se autori i vrasjes së shqiptarit Marios Isak nga Leskoviku është një bashkëmoshatar shqiptar, i cili ka pranuar krimin në polici.

28577449_920623128097212_5611414190007707837_n-451x450

18-vjeçari shqiptar është qëlluar me dy plumba dhe aktivizohej me ekipin e futbollit të Heracles në Kavala. I riu shqiptar ishte rritur në Kavala, ku kishte ndjekur gjimnazin dhe më pas kishte nisur të lartën.

 

Viktima dhe autori kanë qenë shokë të vjetër dhe pasi janë larguar nga  një kafe, janë zënë mes tyre për motive që ende nuk bëhen të ditura. Autori ka thënë se nuk donte t’a vriste Mariosin, por në konflikt e sipër e ka qëlluar gabimisht, bën me dije News 24.

Afër ngjarjes, në një bllok ndërtesash private, policia arriti të gjejë armën e përdorur për vrasje.

Marios Isai aktiviohej me ekipin e futbollit Herakles në Greqi.

FOTO-VIDEO/ Kush është 18-vjeçari shqiptar që u vra në Greqi, pranë trupit iu gjet…

Vritet naten me arme zjarri nje 18 vjecar ne Kavalla te Greqise. Mediat greke, duke iu referuar te dhenave te para shkruajne se shqiptari eshte gjetur ne rruge.

Nderkohe qe “News 24” raporton se viktima eshte identifikuar si Marios Isa, nga Leskoviku. Ai eshte vrare me arme ne rruge dhe trupi i trij u gjet mes nje pellgu gjaku nga kalimtaret vetem mengjesin e sotem, ne oret e para.

Ne dore viktimes iu gjet edhe nje karmonedhe 50 euro. Dyshimet e para jane per nje sherr per ceshtje droge, por policia nuk ka dale ende me nje perfundim.

KABALA_NEKROS2

Sipas “Kavala News” viktima mori një goditje të vetme në shpinë nga e cila gjeti vdekjen,  nderkohe qe thuhet se autori ka qene profesionist.

Nga hetimet rezulton se i riu shqiptar ishte rritur në Kavala ku ishte arsimuar dhe po ndiqte dhe arsimi e larte. Nderkohe qe aktivizohej me ekipin e futbollit të Heracles në Kavala.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.