E gjeten shqiptarin në një pyll të masakruar me thika

Një shqiptar 27 vjeçar është vrarë në mënyrë barbare në Dölauer Heide të Gjermanisë. trupi i pajetë u gjet të dielën. Prokurori i çështjes tha të mërkurën se kufoma ka plagë me thikë dhe me armë, nga cila ka ndërruar jetë.

 

 

Nëse sulmi ndodhi në pyll apo 27-vjeçari shqiptar u vra diku tjetër është ende e paqartë. Policia ngriti grupin hetimor “Heide” dhe tani janë në kërkim të autorëve.

“Bild” shkruan dje se grupi hetimor zhvilloi kontrolle të enjten në dhjetëra forca policie në pyllin e qytetit për të gjetur gjurmë të mëtejshme për vrasjen e të riut shqiptar.

1,w=756,q=high,c=0.bild

Vendi ku u zbulua

Trupi, i cili kishte plagë thike dhe arme, ishte fshehur nën gjethe në një kanal kullimi. I vdekuri u identifikua nga ADN-ja e tij.

I riu, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, ishte i njohur për policinë për vepra të ndryshme. Zbulimi i trupit u bë rastësisht të dielën nga një kalimtar.

/S.Ll/Panorama/

 

 

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.