DO PRISHEN 94 MIJË SHTËPI DHE NUK DO TË LEGALIZOHEN, REAGON PALOKA: RRËZONI RAMËN, NGRIHUNI PA JU ARDHUR TEK DERA…

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar pas vendimit të qeverisë se 94 mijë banesa në të gjithë vendin do të prishen dhe nuk do të legalizohen.

Ai ka postuar dhe një video të publikuar nga ish-kryeministri Berisha, ku i fton të gjithë t’i shohin këto pamje dhe të kujtojnë se si janë dhunuar e burgosur.

Paloka u bënë thirrje qytetarëve që ta rrëzojnë Ramën, përpara se ai t’i rrëzojë shtëpitë e tyre.

Statusi i plotë:

Rama qe ju premtoi se “edhe enveri po te ngrihet nuk ju a prish dot shtepite”, pak dite me pare ka vendosur qe 94 mije banesa ne Tirane dhe gjithe vendin , nuk do te legalizohen por do te prishen.

94 mije…

Shihini keto pamje. Kujtoni dhe se si ju leshoi gazin helmues femijeve brenda shtepive, i dhunoi, i burgosi e ne fund ju prishi dhe shtepite e i la ne rruge.

Rrezoni Ramen perpara se t’ju rrezoj shtepite. Ngrihuni pa ju ardhur tek dera e shtepise.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.