DETAJET/ Babë e bir plagosën me armë 18-vjeçarin në Tiranë, zbardhet ngjarja

Janë identifikuar dy autorët (atë dhe bir) të plagosjes me armë zjarri të ndodhur ditën e sotme në Selitë.

Eshtë arrestuar dhe shoqëruar në Komisariat njëri autor, ndërsa autori tjetri shpallet në kërkim. Shërbimet e Policisë të Komisariatit Nr.2, arrestuan shtetasin Abedin I., 56 vjeç, banues në Tiranë, ndërsa u shpall në kërkim dhe u shpall në kërkim i biri, shtetasi S. I., 22 vjeç, banues në Tiranë.

Atë dhe bir, pas një konflikti për motive të dobëta në zonën e “Selitës”, plagosën në këmbë me armë zjarri shtetasin M. Sh., 18 vjeç, i cili ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Plagoset me armë një 18-vjeçar në Tiranë

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mesditën e kësaj të premteje në Tiranë, rreth orës 12:45, në “Selitë“.

Ngjarja ndodhi pranë një karburanti në zonën e Selitës ku është plagosur me armë zjarri nga persona ende të paidentifikuar shtetasi M. Sh., 18 vjeç i cili është dërguar për ndihmë mjekësore në spital.

I plagosuri ndodhet jashtë rrezikut ndërsa dyshohet se kaqenë një konflikt i çastit për motive të dobëta.

Po bëhet krehja e zonës si dhe janë ngritur pika kontrolli në akset rrugore dhe hyrje daljet e kryeqytetit.

Ndërkaq policia njofton: 

Më datë 12.10.2018, rreth orës 12:45, në “Selitë“ është plagosur me armë zjarri nga persona ende të paidentifikuar shtetasi M. Sh., 18 vjeç i cili është dërguar për ndihmë mjekësore në spital.

Po bëhet krehja e zonës si dhe janë ngritur pika kontrolli në akset rrugore dhe hyrje daljet e kryeqytetit.

Po punohet intensivisht për kapjen e autorit/v

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.