Deputeti i PD i përgjigjet ministrit Xhafaj për statistikat e shifrave të vrasjeve

Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri, i është përgjigjur Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i cili publikoi shifrat e vrasjeve në Tiranë.  Strazimiri në një postim në Facebook shkruan se rilindja e statistikave të kriminalitetit është një histori “suksesi”.

 

strazimiri

Postimi i plotë

Rilindja e statistikave të kriminalitetit është histori “suksesi” sa ç’ishte dhe është lufta kundër kultivimit dhe trafikimit të drogës nën Saje qorrin e Fatmirin e Gonit, (të vetmin Minister të Brendshëm në Evropë që ka vëllain trafikant droge të denuar dhe ende aktiv në “zanat”) ! Po zaten, ky që në “statistikë” e shënon Agronin qelibar dhe padit për shpifje ata që thonë se është në burg për trafik droge, sigurisht që “1 vrajse” do e shënojë në “statistikë”, paçka se i janë vrarë 8 apo 3 njëherësh….

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.