Dëgjo mirë Edi Rama !

Nuk ka me turp te shikosh ne ekran Kryeministrin e vendit tend komplet te droguar tek glorifikon aksione kunder droges! Eshte paradoks te degjosh Edi Ramen te flase per veting politik e drejtesi kur ai eshte shpikesi e perfituesi i 20 perqindesheve ne kurriz te ç’do ndertuesi. Eshte lemeri te flase ky njeri per familje,edukate e njerezi kur jane te perboteshme bëmat e tij te dhunshme e preverse sistematikisht.

Eshte genjeshtra me banale te besosh se ky rob i çartur nga trute e dashka Shqiperine,kur nen sundimin e tij ka prodhuar skandale me shume se juntat fashiste ku mjafton Narko shteti te cilin e din i gjithe mileti.
Dhe ai prape guxon me marrezi e pafytyresi te beje aktorin e nje teatri absurd qe edhe me i indoktrinuari nuk e beson.
Si guxon ti njeri i marre e i mbingarkuar nga narkotiket te mohosh qe je prej 23 vitesh sistematikisht i bombarduar nga droga te renda. A mos deshiron te ballafaqohesh me deshmi okulare kur si kryetar Bashkie i Tiranes udhetoje ne Prishtine e mbylleshe me drogaxhinj rrugaçe ne suiten e Hotel Grandit ku pas superdrogimit miqte tu detyroheshin ne mungese te kokaines te shtypnin paracetamol e depon qe ti ne pavetedije i blije sa frengu pulen.

Loading...

Ti je turp njerezor o njeri qe askush nuk deshiron te te kete as ne lagje e jo me ne krye te piramides se pushtetit. Ti mbreme dole nga kryqi ne dezekuiliber dhe fyeve Doktor Berishen. Se ai te tmerron. Se ai te njeh mire.
Berisha eshte jo vetem armik i seres tende, klone te deformuar preverse te diktatures por dhe skaneri mjeksor, politik e njerezor i tipave si ti.

Degjo mire ti Edi Rama! Diktatoret preverse si ty kane nje zanat dhe nje fat. Kane zakonin qe ne fundin e tyre ne pragngordhje te behen me te dhunshem e me mitomane.
Ndersa fundi dihet..!

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.