Dedajet e arrestimit të autorit të nasakres , si tentoi të rrëmbente armën…

Arrestohet nga policia autori i masakres me 8 te vrare ne Vlore. Mbi 100 punonjës policie ishin në terren për të vënë në pranga autorin e dyshuar të vrasjes së 8-fishtë në Resulajt të Selenicës, 24-vjeçarin Ritvan Zykaj.

Burime nga policia kane bere me dije se ai eshte pikasur ne momentin qe po dilte nga nje shkurre.

Kur ka pare policine, ka tentuar te rrembeje automatikun qe kishte me vete, armen e krimit, nderkohe qe nga policia i është bërë thirrje, “Dorëzohu hidh armën”.

Ne momentin e arrestimit, ai nuk ka bere rezistence dhe eshte shfaqur i qete. Ai nuk ka thene asnje fjale, por vetem ka kerkuar te pije uje.

Forcat e policisë lokale, Renea dhe FNSH fill pas ngjarjes rrethuan fshatin per kapjen e kapjen e autorit, i cili u largua nga vendi i ngjarjes pak pasi ekzekutoi me kallashnikov të afërmit e tij.

Si rezultat i punës së mirëorganizuar, krehjes së territorit, kontrolleve të shumta dhe pa ndërprerje gjatë gjithë natës edhe me anë të qenit gjurmes, të përdorur nga ana e strukturave Policore të DVP Vlorë, Renea, Fnsh dhe Delta Forcë, u bë e mundur kapja e autorit të krimit Ridvan Zykaj në një zonë periferike në dalje të Selenicës”- njofton policia.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.