Dasma e madhe/ Shikoni live ceremoninë e martesës së Princit Harry me Meghan

Nen masa te rrepta sigurie dhe ne syte e miliona njerezve sot Princi dhe Meghan do të bëhen Duka dhe Dukesha e Sussex-it, titull i cili nuk është dhënë më shumë se 150 vite.

harrymegan

 

 

 

 

Ceremonia, ku nipi i Mbretëreshës, i gjashti në linjën e fronit, do të betohet për dashuri dhe nderim të ish-aktores, do të ndiqet nga miliona njerëz në të gjithë botën.

4C6B392300000578-5747477-Crowds_of_royal_enthusiasts_have_gathered_near_Windsor_Castle_ho-a-57_1526719654514

600 të ftuar do të jenë të pranishëm në martesë, në kishën St George. 1200 persona janë ftuar në oborrin e Kështjellës Windsor.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.